Hagymási Pincészet Eger

HAGYMÁSI BOROZÓ, mely a Szépasszony-völgy (19-es pince) egyik legszebb és leglátványosabb pinceborozója. A kétszintes galériás borozóban akár 100 főt is le tudunk ültetni. Vendégeinket 18 fajta minőségi borral, 2 fajta pálinkával, üdítővel, zsíroskenyérrel, pincelepénnyel és füstölt kecskegomolyával várjuk. A borozás mellett megtekinthetik bormúzeumunkat is. Csoportoknak előzetes bejelentés alapján tematikus kóstolókat tartunk képzett borász vezetésével. Nyitva egész évben, minden nap 9 órától, zárás a vendégektől függ.

Egri Kadarka

A szépen megfogalmazott, átlagon felüli kadarkák közül való, kicsit a tradicionális burgundiakra emlékeztet. Lilás rubin színű, intenzív illatában rózsát ,epret és keleties fűszereket érezhetni. Telt, koncentrált, mégis könnyed karakterű, jó ivású bor, kiegyensúlyozott struktúrával, málnás  utóízzel. 17-18 fokon fogyasztandó, borjú- és bárányhúsokhoz, halászléhez, gulyáshoz, paprikásokhoz, pörköltekhez és tésztákhoz egyaránt ideális társ.

 A XIV. Kadarka Nagydíj legszebb Kadarkája.

Egri Bikavér superior

Méltóságteljes bíbor szín, sötétedő maggal. Mozgása lomha, sűrű csíkokban folyik le. Illata intenzív, először főleg fűszerek és egy kis dohány uralkodnak, aztán cseresznye, meggy és némi csokoládé fedezhető fel. A fűszerek adják az izgalmat: bors, koriander, és mák. Ahogy szellőzik, nyílik, egyre több teret kap a gyümölcs. Nekem felbukkant még szilva, és konyakmeggy is. Rendkívül izgalmas, szippantásról-szippantásra változó. Ízben tökéletesen hozza, amit az illat alapján várhatunk: fűszeres,meggyes. A korty második felében kezd inkább csokoládés lenni elegáns, komoly fekete keserűcsokoládé. Sűrű feszes test, hímnemű bor. Magyaros, paprikás-fűszeres ételek megfelelő párja.

Egri Csillag

Fiatal borhoz mérten színe elég mély citromsárga. Finoman édeskés illatában sült alma, citrusos-körtés jegyek, melyeket szegfűszeg és csipetnyi vanília fűszerez ,mely az elegáns hordóhasználatnak köszönhető. Kedves, szinte behízelgő, egészen jó mélységgel. Szájban közepestől nagyobb test, telt, az alkohol nem kevés, de nem lóg ki egyáltalán, inkább csak kerekít; ízében édesfűszerek és az illatból megismert citrusok, körte. Savai hangsúlyosak, de kellőképpen ellensúlyozza a  már-már olajos test. Hosszú, száraz lecsengés. Aperitifként, vagy fehér, de erőteles fűszerezésű húsok kisérője.

www.bormester.hu

További információk

  • Név: Hagymási Pincészet Eger
  • Cím: 3300 Eger, Szépasszony-völgy (19-es pince):Hagymási Borozó; Levélcím: 3300 Eger, Kőkút út 24.
  • Telefon: +36 20 927 7768; +36 20 3 264 364
  • Fax: +36 36 414 136
  • Email: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ; Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • Webcím: www.bormester.hu
  • Borvidék: Egri borvidék
  • Szőlőültetvény területe: 29 hektár
  • Fajta összetétel: Cabernet Franc, Chardonnay (Kereklevelű), Kadarka, Kékfrankos, Medoc noir (Kékmedoc), Olaszrizling, Ottonel Muskotály (Muscat Ottonel), Pinot Noir, Rajnai Rizling, Syrah / Shiraz, Turán
  • Szőlőfeldolgozás: saját ültetvényről, felvásárlás
  • Erjesztő tér jellege: hűtött erjesztőtartályok
  • Érlelő tér jellege: vegyesen acéltartály, fahordó 225l-től 1500 l-ig
  • Borkostoló: Igen
  • Borkostoló létszám: max.120 fő
  • Hideg-meleg étel biztosítása: igen
  • Szállás: Igen
  • Férőhelyek száma: min 1 max 15 fő